Koniec

Tak jo, nastal čas to zabaliť. :(

Fórum zmizne zo sveta oficiálne 11.09. a víkend predtým vypnem možnosť pridávať nové príspevky.

Pokiaľ si chcete niekto odtiaľto niečo vyťahať, máte dovtedy možnosť.

vitamíny

Recenze směsi a doplňků z obchodů.

Příspěvekod Phoca » 14 zář 2006 10:50

doplním - čeľaď Solanaceae - ľuľkovité :wink:

myslím (a dúfam), že nikto nie je taký hlúpy, že by dával potkanom (a iným zvieratám) kvety a zelené paradajky :roll:
Naposledy upravil Phoca dne 14 zář 2006 11:34, celkově upraveno 1
Stát, stát, někde na kopci stát
a zapálit ohně, višňový sad
potichu kousám a deru se ven,
ve dne jsou noci a v noci je den

...ve dne jsou VLCI.

Obrázek
Phoca
Moderátor
Moderátor
Potkani: ----------------------------------------
6 BUFEŤÁKOV:
*Sardinka - OdAdush (d, pearl self)
*Čiman - LMG (r, beige irish)
*Otario - Yawner's (d, rus.blue self)
*Eduardo - Niflheim (d, topaz self)
*Ugomon - Sibirskij (burmese self)
*Dr. Emmet Brown - Yawner's (d, beige self)
-----------------------------------------
SPOMÍNAME na:
Myšiho, Axíka, Milkyho, Ájinka, Hasiho, Ufinka, Bertíka, Alfíka, Jogiho, Vinýska, Darwina, Budulínka
------------------------------------------
Chovatelská stanice: Chiquitos de Phoca

Příspěvekod Louisianka » 14 zář 2006 10:59

To jsem netušila, že je čokoláda taaaak moc nezdravá!!! teda věděla sem, že je nezdravá, a že ji nemám miláčkům dávat, ale netušila sem, že je až smrtelně "jedovatá" pro ně!!!! :shock:
KOCOUR:Mohli bysme ho vidět?
RIMMER: Vidět koho?
KOCOUR: Toho krále.
RIMMER: Máte kouzelný koberec?
LISTER:Jo, malej třísedadlovej.
RIMMER: To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?! Řek` bych, že za tohle vyfasujete dvě hodiny BK.
LISTER: A co je to BK?
KOCOUR: Musel ses ptát?
RIMMER: Zkrátka... Bez Kyslíku. Dvě hodiny žádný kyslík. To vás odnaučí bláznění.
Louisianka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Blueberry, Cofi a Himi z Chs NippyLand :}

Příspěvekod Mardotka » 23 zář 2006 17:42

První potkanky co se týče zeleniny a ovoce žraly úplně vše včetně rajčat. Jediným čím opovrhovaly, byla mrkev. Tím jsem je vždy urazila. Sára s Katy zatím jedí jenom okurku. S ničím dalším, co jsem už vyzkoušela, jsem zatím neuspěla. Najdu to nedotčené a okoralé. J :-o o, abych jim nekřivdila, ony si vezmou trochu mrkve.
Nikdy jim ale nedávám bombony, čokoládu, uzeniny, paštiku, ani žadná smažená jídla. :x Je to nezdravé pro lidi (zvlášť uzeniny) natož pro takhle malá zvířata. Nekrmila jsem tím ani svého psa.
Mardotka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Sedulka » 25 zář 2006 16:44

Já potkyšům rajčata dávám normálně - samozřejmě zralý, červený a bez vady-ne že by se po nich mohly utlouct, to zas ne, ale nevím proč by měly škodit???
Sedulka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Arioši Sawako of Algernon, Arsinoe of Algernon, Cassey of zverimex, Růženka, Šedulka II a Krteček:-)

Příspěvekod chesterfield » 25 zář 2006 17:07

Sedulko, u nás rajčata neškodí potkanům, to jsi nepocopila, Já jenom rajčata nepustím k nám domů přes práh protože jsou pro mně brrrrrrrrrrrrrrrrrr. :lol:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Vitamíny

Příspěvekod Kaytee » 22 úno 2007 07:46

Nevíte v čem je hodně vitaminu B? :roll:
Být normální znamená mít nedostatek odvahy..
Kaytee
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Nefertity » 22 úno 2007 07:50

Vitamin B1, neboli thiamin, je v přírodních zdrojích velmi rozšířený, i když se v nich vyskytuje v poměrně malém množství. V rostlinách se vyskytuje jako thiamin, v živočišných zdrojích nejčastěji ve formě thiamindifosfátu (80-85 %) a mono- a trifosfátu (15-20 %). Nejbohatším zdrojem jsou sušené pivovarské kvasnice, dále celá obilná zrna, neloupaná rýže, rajčata, zelí květák, brokolice. Mezi nejbohatší živočišné zdroje patří játra, ledviny, srdce a vepřová svalová tkáň. Koncentraci thiaminu ve svalovině jatečných zvířet lze ovlivnit vhodným složením jejich krmiva.

Našla jsem to tady, kdyžtak se ještě mrkni, je toho tam víc:
http://www.kulturistika.com/2003010702- ... ny-B-.html :)
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod Escherichia » 22 úno 2007 09:13

přípravkem s vysokým obsahem různých vitamínů skupiny B jsou pivovarské kvasnice v lékarně za pár kourun. Prodávají se pod názvem pangamin........
Kupodivu je potkani milují :shock: jináč maso, kvasnice, některé druhy zeleniny a mléčné výrobky.....tuším
"Proti proudu se prostě nevysereš." Charles Bukowski

Já však rozeznávám zvuk chůze, co se odráží od výloh hlučných pasáží. Tvou samotu, tvé závaží.
Já vždy rozeznávám tvé boky, když jdeš ulicí, tvé vlasy mezi pšenicí, tvou vůni mezi tisíci.
Já vždy rozeznávám, hravě rozeznávám.
Escherichia
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bazalka milovaná... prostě Bazalička... láska moje

Příspěvekod Mája » 22 úno 2007 11:47

Jj, kvasnice vřele doporučuju..ale na pangamin jsem se vyprdla, pač ty tablety jsem drtila a Oizo z toho nebyla nadšená. Pak jsem v biovýživě koupila lahůdkové kvasnice v prášku a sem tam je dávám do nějaký kaše nebo tak, a obě holky to mají rádi..včera zrovna dostaly nášup. :D
Taky je výborná sušená syrovátka...nejen pro ně.
Mája
Žabička
Žabička
Potkani: Chlupatá Ponožka, Prasátko Natálka, Ušatá Lexuška, Princezna Amálka a Třeštiprdlo Rozárka
-----------------------------
V nebíčku Džerynka a Oizo, Justýna, Dorotka Cambus, Ártie, Ouško a Bongo Mojo Jojo

Příspěvekod refugee.ph » 23 bře 2007 12:05

no a vadilo by potkanovi trochu vařeného či syrového květáku??někde jsem tuším četla že jo..ale už předtím jsem mu prťavej kousek dala a bylo to f pořádku..tak nevím..
refugee.ph
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Mája » 23 bře 2007 12:09

Já květák sem tam dávám...může tedy způsobit nadýmání, ale holky se po něm můžou utlouct, tak jim jednou za čas dopřeju.
Mája
Žabička
Žabička
Potkani: Chlupatá Ponožka, Prasátko Natálka, Ušatá Lexuška, Princezna Amálka a Třeštiprdlo Rozárka
-----------------------------
V nebíčku Džerynka a Oizo, Justýna, Dorotka Cambus, Ártie, Ouško a Bongo Mojo Jojo

Příspěvekod Viktor » 23 bře 2007 12:43

Moji kluci se zase mohou utlouct po vařené brokolici ;) Což je květáku dost podobné ;)) Nedávám žádné velké množství a žádné problémy s tím nejsou :)
Viktor
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bývali: Piškot & Burák & Baylee & Garp & Hasky & Hanibal & Cesar & Kawi & Artuš & Kryštof & Barnabáš & Vendelín & Král Šalamoun

Příspěvekod refugee.ph » 28 bře 2007 11:17

jojo doma už taky děláme fšechno míchaný. těstoviny brambory a zeleninu atd s masovýma výživama (kapsičku si dal prvně a málem se s tím zadusil radostí a víckrát už to nechtěl..) a vločky a sušené ovoce zase s přesnídavkama (výjimečně jogurt - ale to spíš vylízat kelímek). ale rýži u nás nikdo nejí takže tu ještě ani neochutnal. může být i syrová??
refugee.ph
Superpotkan
Superpotkan

Re: Vitamíny

Příspěvekod BinaX » 10 led 2008 11:29

Přimícháváte potkyšům do jídla i Plastin a Roboran?? Někde jsem četla, že by se jim to mělo míchat do krmení.. Doma ho máme (sypeme krmení pro lega a gekony), tak jsem přemýšlela, že to taky zkusím, ale nejdřív se chci optat, zda s tím máte někdo zkušenosti.
BinaX
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Borro of Ituri, Frisco Beris, Jezabell, Elisabeth, Dakota, Catany of Ratsystem, Orca Rat4U

Ti jež čekají za duhovým mostem: Bimbo, Barunka, Bonnie Ball, Flíček, Pan Táta, Shezar, Jessie, Ashley, Stříbro, Dumbička, Tor, Akela Proximo, Hoblinka z Uhelky, Palpebra od Lucky, Fantasy PotkanMarvel, Igor od Nergity
Chovatelská stanice: Chs Ituri

Re: Vitamíny

Příspěvekod Haslerka » 10 led 2008 11:33

Navelka používá roboran myslím..já dávám NutriMix, líbí se mi že obsahuje i probiotika a je přímo pro hlodavce.
http://adakam.eu/?p=productsMore&iProdu ... ix-DH-70-g
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

PředchozíDalší

Zpět na Koupené směsi a různé doplňky